Beşiktaş'ın sezon başında yeniden gündemine aldığı eski oyuncusu Vincent Aboubakar'dan, ülke basınına flaş açıklamalar geldi. Milli takım için ülkesinde bulunan Kamerunlu golcü, sakatlık ve Beşiktaş'a transfer süreci ile alakalı önemli ifadeler kullandı.

"UZUN SÜRE SONRA KENDİMİ YENİDEN İYİ HİSSEDİYORUM"

Milli takımda uzun bir aranın ardından üst üste 2 maça çıkan Aboubakar, "Yeniden doğuş sürecindeyim. Uzun süre sonra oynama fırsatı buldum ve geri dönüş yaptım. Takım arkadaşlarım, bana çok büyük moral verdi. Uzun süre sonra kendimi yeniden iyi hissediyorum. Kamerunlu taraftarların beni selamlaması ve adımı bağırması bana moral verdi. Bir maç öncesinde bu tip şeyler yaşayınca, en iyi futbolumu oynamak için motive oluyorum. Tüm ülkenin beni desteklediğini hissettim. Bu harika bir duyguydu." dedi.

"BAŞKAN HAKKIMDA YANLIŞ ŞEYLER ANLATIP DURDU"

Aboubakar, Beşiktaş'a transfer süreci ile ilgili ise şunları söyledi:

"BEŞİKTAŞ'A GERİ DÖNMEYİ HİÇ İSTEMİYORDUM"

"Dürüst olmam gerekirse Beşiktaş'a geri dönmeyi hiç istemiyordum. Bu transferin gerçekleşmesi için her kim sorumluysa biraz fedakarlık yapmalıydı. Fakat Beşiktaş Başkanı çok hassas ve zorlu bir durumdaydı. Aslında Türkiye'ye geri dönmek aklımın ucundan bile geçmedi. İyi bir teklif gelmesi durumunda Porto'dan ayrılırım. Kariyerimi Porto'da noktalayacak değilim."