Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İdlib'den gelen şehit haberleri nedeniyle ertelediği basın toplantısını bugün düzenledi.

Ali Koç, yaptığı açıklamalarda sporla siyasetin birbirine karıştırılmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Ali Koç, açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, uluslararası maçlar dışında tribünlere gitmeme hassasiyetinin siyasilere örnek olması gerektiğini ifade etti.

Fenerbahçe Başkanı Koç, ayrıca sahada adil olunması halinde Fenerbahçe’nin şampiyon olacağını sözlerine ekledi.

Siyasetin sporun içine girmemesini istediklerini söyleyen Koç, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"TÜM SİYASİLER CUMHURBAŞKANIMIZI ÖRNEK ALSIN"

"CUMHURBAŞKANIMIZIN DURUŞU ÖRNEK OLMALI"

"FENERBAHÇE SÖZ KONUSUYSA DEVLET İÇİN NELER YAPABİLECEĞİ ORTADADIR"

Kendilerinin de kabahatleri olduğunu ve bunu kendi içlerinde konuştuklarını söyleyen Koç, açıklamalarına şöyle devam etti:

"BİZ KAYBETTİĞİMİZ ZAMAN HATALAR GÖZ ARDI EDİLİYOR"

"BU LİG ADİL YÖNETİLİRSE FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYI OLUR"

Hafta başında Samandıra’da hocamız, kaptanımızla yemek yedik. Hepsinin gözünde ışığı gördük. Sahada alın teriyle verdikleri mücadelenin hakem kararlarıyla karşılığını alamadıkça, inançları zayıflar diye korkuyordum ama onların ne kadar hırslandığını, bu hırsın bizi de hırslandırdığını gördüm, Takımın gözündeki ateş kat be kat artmış durumda. Hocamız ve futbolcularımız bu hafta havlu attık diyenlere karşı nasıl inandıklarını gösterecek. Pazar günü ne yaşayacağız bilmiyorum ama bu lig, bu haftadan itibaren adil şekilde yönetilirse, Fenerbahçe şampiyonluğun en büyük adaylarından birisidir. Bizim haklı mücadelemizde yanımızda olanları ve köstek olmaya çalışanları görüyoruz. Camianın içindeki insanların yapılan haksızlıklara karşı nasıl sustuklarını ve bazılarının destek olduklarını da görüyoruz. Bizler yolcuyuz. İnşallah bir gün yönetimi bıraktığımız zaman ben ve arkadaşlarım bu duruma düşmeyiz. Sizlere ve büyük taraftarımıza teşekkür ediyorum.”