Pazar yerindeki idmana çıkmadan önce formalarını soyunma odası olarak kullandıkları kulübe ait bir minibüste giyen futbolcular, daha sonra asfalt üzerinde ısınarak idmana başladı.

SPOR SALONU YA DA SAHA İSTİYORLAR

Kulüp sporcuları ve yöneticileri, maddi imkansızlıkları ve saha sorunları bulunduğunu belirterek, futbol oynayıp spor yapabilmeleri için kendilerine bir spor salonu ya da saha yapılmasını talep ediyor.

Akyaka Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Veli Aramaz, sahanın olmamasının sporcularını engellemediğini, her şarta rağmen maçlara hazırlandıklarını söyledi.

Toz ve çamur engelinden dolayı ilçedeki pazar yerinde antrenman yaptıklarını belirten Aramaz, "Şu anda hava şartlarından dolayı aşırı toz ve yağmur sebebiyle çamur olduğu için tarlalar yerine ilçemizdeki pazar yerinde antrenman yapmaya karar verdik. Bu şartlarda yaptığımız antrenman çok sağlıklı değil, bunu biliyoruz ama başka hazırlanacak alanımız yok. Antrenmanlarda kalecimiz yaralanmasın diye arkadaşlar evlerinden battaniye, kilim, halı gibi yumuşak şeyler getirip kalecinin olduğu yere seriyor. Yetkililerden tek isteğimiz buraya sentetik bir saha yapılmasıdır. Buradan çok yetenekli gençler çıkacağına inanıyorum." diye konuştu.

"SENTETİK SAHA İLE GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRELİM"

İmkansızlıklara rağmen futbolcularının hevesli ve inançlı olduğunu vurgulayan Aramaz, şöyle devam etti:

SAHALARI, SOYUNMA ODALARI YOK

Takımın kalecisi Ömür Can Erdağı ise asfalt üzerinde antrenman yaparken en çok kendisinin zorlandığını aktardı.

Zorluklara rağmen hiçbir zaman pes etmediklerini anlatan Ömür Can, "İki yıldır bu takımdayım, Akyaka Gençlerbirliği olarak gerçekten çok zor şartlar altında antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sahamız, soyunma odamız yok, ilçenin pazar yerinde toplanıp yol kenarına park ettiğimiz kulüp aracını soyunma odası olarak kullanıyoruz. Şu zamanda tarlada toz fazla olduğu için antrenmanlarımızı da asfaltta yapıyoruz."açıklamasında bulundu.

Kaleci Ömür Can, asfalt üzerinde antrenman yaparken yaralanmaması için arkadaşlarının evden halı, kilim getirdiğini dile getirerek, "Takımın kalecisiyim antrenmanlar benim açımdan daha zor oluyor. Arkadaşlarım yaralanmamam için evden halı, kilim getirip kale önüne seriyor. Çok zor oluyor ama bu zorluklara rağmen hiçbir şekilde spordan geri kalmadık. her zaman mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Akyakalılar olarak daha iyi şartlar altında antrenman yapabileceğimiz spor alanlarının yapılmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

"HEVESLİ VE GENÇ KARDEŞLERİMİZ VAR"

Takım kaptanı Uğurcan Doruk da zorluklara rağmen takımın çok hevesli olduğuna değinerek, şunları kaydetti: