12-16 Aralık tarihleri arasında Malatya’da gerçekleşen müsabakalar büyük bir çekişmeye sahne oldu. Türkiye’nin en iyi takımlarının yer aldığı müsabakalarda Diyarbakır Peyasspor erkek takımı, üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Diyarbakır Peyasspor Kulüp Başkanı Mehmet Veysi Koyun, Malatya’da gerçekleşen şampiyonanın çok zorlu geçtiğini söyledi. Koyun, gençlerden kurulu ekipleriyle Malatya’da çok iyi maçalar çıkardıklarını kaydetti. Koyun, yaptıkları 8 maçta 6 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 19 puanla ligi 3. sırada tamamladıklarını belirtti.

OYUNCULARIMIZ GENÇ VE YERLİ

Başkan Koyun, kendilerine önemli destekler verildiğine işaret ederek, konuşmasını şöyle tamamladı: "Müsabakalara hazırlık aşamasında ve lige gidiş dönüşlerinde bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen çok önemli isimler var. Onları dile getirmesek, yaptığımız derece eksik kalır. Bu nedenle başta Diyarbakır Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na başta olmak üzere, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir’e, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Akın Erime ve ekibine teşekkür ederim. İyi ki varsınız ve bizimle birliktesiniz."