Süper Lig'in 20. haftasında Trabzonspor sahasında Fenerbahçe'yi konuk edecek.

Son yıllarda iki takım arasında oynanan maçlarda tansiyon yüksek oluyor. Geçmişte olan birçok olayı baz alan yetkililer, cumartesi akşamı ezeli rakiplerin kozlarını paylaşacağı mücadeleye Fenerbahçe taraftarlarını almayacak.

GEÇMİŞ YILLARDAKİ KARAR UYGULANACAK

Geçtiğimiz haftalarda Ali Koç'un Trabzonspor'u hedef alan sözlerine bordo-mavili ekip cevap vermişti. Ortam karşılıklı açıklamalarla gerilirken, TFF'nin deprem nedeniyle BtcTurk Yeni Malatyaspor-Trabzonspor karşılaşmasının ertelemesi sonrası tansiyon had safhaya çıktı.

Fenerbahçe, TFF'yi Trabzonspor'u korumakla suçlarken, Ahmet Ağaoğlu ise Ali Koç'un derbi öncesi yaptığı açıklamaların bilinçli ve maçı provoke etme amaçlı olduğunu dile getirdi.

İki camia arasındaki son durum bu haldeyken Spor İl Güvenlik Kurulu, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi iki takım arasında oynanan maçlarda misafir takım taraftarı alınmaması yönündeki karar bu maçta da uygulanacak ve sarı-lacivertli taraftarlar karşılaşmaya alınmayacak.

Öte yandan Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 1 Şubat Cumartesi günü saat 20.00'de başlayacak olan karşılaşmada 700'ü özel güvenlik, bin 400 resmi güvenlik personeli olmak üzere toplamda 2 bin 100 güvenlik personeli görev yapacak.