Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü'nün başkanı Mehmet Büyükekşi, yazılı açıklamasında, geçen aylarda başlatılan kampanyanın başarılı şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

Kampanya kapsamında 19 Aralık'ta düzenlenen gecede 240 bin formanın sözlü satışının yapıldığını kaydeden başkan Büyükekşi, hedeflerinin 300 bin forma satmak olduğunu ifade etti.

HEDEF 300 BİN FORMA

Sporun barış ve kardeşlik olan ruhunu tüm topluma yaymak istediklerini aktaran Büyükekşi, "Kampanyamızla, kulübe maddi desteğin yanında, bir taraftan sporu sevdirmeyi diğer taraftan da taraftar sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Özellikle öğrencileri ve gençleri stada çekmek için projeler uyguluyoruz. Kampanyamız çerçevesinde satılan formalar da Valiliğimizin koordinasyonunda okullarda öğrencilere dağıtılmaktadır. Sömestr tatilinin sona ermesi ile okullarımızda forma dağıtımı hız kazanacaktır."değerlendirmesinde bulundu.

Kampanyaya destek verenlere teşekkür eden Büyükekşi, şunları kaydetti:  "Kampanyamızın ilk gününden itibaren her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, kulübümüz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca, Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül'e, milletvekillerimize, ilçe belediye başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşu başkanlarımıza, iş dünyamıza, kampanyamızın kamuoyuna duyurulmasını sağlayan basınımıza ve tüm taraftarlarımıza ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum."