Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de yaptığı açıklamada, seçimden kaçacak biri olmadığını ama ödemelerin olduğu dönemde 'kaçtı' demesinler diye çekilmediğini dile getirdi.

"GÜNDEMİMDE ŞU AN SEÇİM YOK"

İdari yönden ibra edilmemelerinin ardından süreci mahkemeye taşımalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Cengiz, "Süreci zorunlu olarak yargıya taşıdım. İbra edilmediğimde ayrılsaydım en az 10 futbolcu serbest kalacaktı. Benim gündemimde şu an seçim yok, uğraştığım işler var." dedi.

"BENSİZ SEÇİM İSTİYORLAR, KAÇACAK DEĞİLİM"

Cengiz, mahkeme süreciyle ilgili olarak şunları kaydetti:

"MAHKEME KARARI BAŞIM ÜSTÜNE"

Mahkemeden çıkacak karara saygı duyacağını vurgulayan Cengiz, "Yarın mahkeme derse ki 'Hayır seçime gideceksin, Mustafa Cengiz olmayacak', böyle bir karar başım gözüm üstüne." diye konuştu.

"ÜÇÜNCÜ SEÇİM, İNSAF YA"

Yönetimde yaklaşık 20 aydır bulunduklarını hatırlatan Cengiz, "Üçüncü seçim, insaf ya. Bu kulübe yarar mı getirir zarar mı getirir? Tabii ki yüzde yüz seçim olacak. Ne zaman bilmiyorum. Yönetim olarak bakacağız." ifadelerini kullandı.

DİVAN KURULUNA NEDEN KATILMADI

Divan kurulu toplantısına katılmamasına açıklık getiren Cengiz, şunları söyledi:

"FLORYA YENİDEN BİZİM OLACAK"

Cengiz, gelirlerinin de 1 milyar 80 milyon lira civarında olduğunu vurgulayarak, "900 dendi ama değil. 120 milyon liralık yeni yapılanmayla Florya'yı yeniden elde edeceğiz. Florya bizim olacak, Kemerburgaz'dan da vazgeçmiyoruz."değerlendirmesinde bulundu.