Eskişehirspor'dan 4 milyon 750 bin euro bonservisle Galatasaray'a transfer olan ve sarı-kırmızılı kulüpte aldığı ücret hep tartışma konusu olan Tarık Çamdal, söz konusu bonservisin kendisine hep engel olduğunu söyledi.

TFF 1. Lig ekibi Adana Demirspor'da boş sözleşmeye imza atarak yeniden gündeme gelen Çamdal, Radyospor'da Salim Manav'ın sorularını yanıtladı.

Adana Demirspor'a başarılı olmak için transfer olduğunu belirten Tarık, Galatasaray dönemiyle ilgili, "Galatasaray'la ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. O dönem geride kaldı. Galatasaray'dan sonra Antalyaspor'a oynamak için gittim, fakat uzun süredir maç eksiğim olduğu için sakatlıklar yaşadım ve devre arasında takımdan ayrıldım. Sosyal medyada benimle ilgili yapılan olumsuz yorumları dikkate bile almıyorum. O dönem Eskişehirspor'da çıkış yakaladım ve A Milli Takım'a kadar yükseldim. Bana da o bonservis bedeli ödendi. Galatasaray'a adım attığımdan itibaren benim için Eskişehirspor'a ödenen bonservis bedeli bir kapı gibi önümde engel oldu, üzerimde baskı kurdu. Bana çok fazla da tahammül edilmedi. Benden çok farklı performanslar beklendi. Ne yazık ki ülkemizde Türk futbolcusuna tahümmül edilmiyor, yabancı futbolcuya daha fazla sevgi gösteriliyor. Benimle ilgili çalışmak istemiyor şeklinde yorumlar yapıldı. Ben Almanya doğumluyum ve o disiplinle yetiştim. Çalışmayı da çok seviyorum."dedi.

"ADANA DEMİRSPOR'DA ÇIKIŞ YAKALAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM"

Tarık Çamdal, "Adana Demirspor'a geldiğim için çok mutluyum. Transfer sürecinde emeği geçen başkanımız Murat Sancak'a ve idari menajer Metin Korkmaz'a çok teşekkür ederim. Adana Demirspor'dan hiçbir para talebim olmadı. Adana Demirspor'da çıkış yakalayacağımı düşünüyorum. Adana Demirspor'da Murat Sancak gibi çok önemli bir başkana sahibiz. İnşallah takım olarak layık olduğumuz Süper Lig'e çıkarız" dedi.

NE GOLÜ VAR NE DE ASİSTİ

Tarık Çamdal, büyük umutlarla geldiği Galatasaray’da 4.5 sezonda 20'si Süper Lig, 17'si Ziraat Türkiye Kupası ve 5'i de UEFA Şampiyonlar Ligi olmak üzere toplam 42 maça çıktı.

28 yaşındaki bek, gol ve asist üretemedi.

TARIK ÇAMDAL'IN GALATASARAY'DAN KAZANDIĞI ÜCRETLER