Pazar günü oynanan Fenerbahçe derbisinde sergilediği performansla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin beğenisini toplayan ve Şenol Güneş Stadı’nı dolduran 38 bin seyirciyi kendisine hayran bırakan Uğurcan Çakır için, resmi teklifte bulunan kulüp belli oldu.

TOTTENHAM'DAN 25 MİLYON EUROLUK TEKLİF GELDİ 

Sadece Trabzonspor’un değil milli takımın da göz bebeği olan Uğurcan Çakır’a  Tottenham’ın resmen talip olduğu belirtilirken; İngilizlerin, yıldız eldiven için 25 milyon euroyu gözden çıkardığı kaydedildi.

Mourinho’nun, Hugo Lloris’in sakatlığında kaleyi devralan ve oynadığı futbolla çok da iç açmayan Paulo Gazzaniga’nın yerine Uğurcan’ı düşündüğü bildirilirken, iki kulübün sezon sonunda masaya oturacağı anlaşıldı.

MOURINHO, UĞURCAN'LA BİRLİKTE CENGİZ'İ DE İSTİYOR

Türk futbolcuları yakından takip eden Jose Mourinho’nun Uğurcan Çakır ile birlikte Cengiz Ünder’i de istediği belirtilirken, Portekizli teknik adamın Şampiyonlar Ligi’ne kalma hedefinin gerçekleşmesi halinde listesinde bulunan yıldız futbolcu transferlerini gerçekleştireceği ifade edildi.

Bu sezon 26 maçta görev alan 23 yaşındaki Uğurcan’ı, İnter ve Napoli gibi devlerin de takip ettiği; fakat Trabzonspor’a resmi anlamda teklifte bulunmadıkları belirtildi.